piątek, maja 17, 2013

Relacja z pobytu grupy niemieckiejRELACJA Z POBYTU GRUPY POLSKO-NIEMIECKIEJ W AKADEMII TANCA ESENS

W dniach 9- 12 maja 2013 gościliśmy we Wrocławiu niemiecką grupę turystów ze ze stowarzyszenia Polaków mieszkających w Niemczech. W grupie przeważały dzieci i młodzież szkolna (ok 8 do 15r.ż), ich rodzice oraz pies Bilbo. Łącznie wycieczka liczyła 19 osób. Dzieci, które nas odwiedziły należą do grup muzycznych i tanecznych w Niemczech. Ich celem jest ukazywanie niemieckiego folkloru poprzez prezentowane umiejętności artystyczne.

Pobyt grupy był nastawiony na współpracę w zakresie pogłebiania polsko-niemieckich relacji na płaszczyźnie wspólnego tańca. Dzieci miały zorganizowany szereg warszatatów, przeplatanych ze zwiedzaniem głównych atrakcji Wrocławia.
Czwartek 9 maja
Po pysznym i sycącym obiedzie grupa udała się na zwiedzanie Starego Miasta szlakiem wrocławskich krasnali. Dzieci były zachwycone mogąc odkrywać coraz to kolejne 'gnomy' w najgłębszych zakamarkach rynku.


Poszukiwania krasnali i próba zgadnięcia który z nich co symbolizuje było nie lada wyzwaniem dla naszych gości, a także wprawiło ich w doskonały humor na resztę dnia
Po udanym spacerze, goście udali się na miejsce spoczynku. Po krótkiej przerwie czekał już na nich Volodymyr, który przeprowadził zajęcia ze STRETCHINGU.
Zajęcia były bardzo udane i ku zdumieniu instruktora- dzieci nie miały większych problemów z rozciągąniem. Niektóre z nich potrafiły nawet zrobić szpagat ;-) Następnie dzieci udały się na zasłużony poczęstunek, a wieczorem chętni wzięli udział w warsztatach tanecznych prowadzonych przez Volodymyra.
Drugiego dnia pobytu na naszych gości czekała cała masa atrakcji. Wedle naszego hasła : 'poranna zumba lepsza niż kawa', wszyscy stawili się punktualnie o 9:30 na naukę latynoskich rytmów. Instruktorka Klara zadbała o to, aby każdy uczestnik czuł się komfortowo i z radością i energią przywitał kolejny dzień pełen wrażeń. Godzinę później dzieci grające na instrumentach miały jeszcze warszaty’ Musikalicher Workshop’ na których doskonaliły swoje umiejętności artystyczne.
Pogoda dopisywała więc kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie miasta. Zależało nam, aby przybliżyć naszym gościom chociaż fragment bogatej polskiej kultury i sztuki. Wybraliśmy się zatem na zwiedzanie muzeum Uniwersytetu Wrocławskiego. Uniwersytet to nie tylko zwykła szkoła wyższa. Ponad trzy wieki pracy naukowej zostawiły po sobie liczne ślady, które dziś możemy podziwiać w niezwykłych uczelnianych muzeach. Można w nich znaleźć m.in. cyrkiel Galileusza z 1665 roku, astrolabium z XIV wieku, rekonstrukcję głowy egipskiej księżniczki i jej prawdziwą mumię, najdziwniejsze okazy świata fauny i flory z rożnych epok i kontynentów. Pomimo wielu zniszczeń — spowodowanych m.in. II wojną światową — muzea uniwersyteckie posiadają imponujące zbiory. Muzeum istnieje od 1992 roku, ukazując historię Uniwersytetu we Wrocławiu – od 1702 roku do czasów współczesnych. Składa się z trzech obiektów: Auli Leopoldyńskiej, Oratorium Marianum i Wieży Matematycznej oraz sal ekspozycyjnych. Naszym gościom najbardziej spodobała się sala Leopoldyńska, gdyż pozostawiała pod wrażenie swoim kunsztem, bogactwem obrazów i rozmachem. Dzieci początkowo myślały, że jest to jakaś kaplica, gdyż wykonanie wnętrza bardzo przypomina nawy kościelne J Następnie wdrapaliśmy się na wieżę matematyczną, z której to mogliśmy podziwiać cała panoramę miasta. Na górze było bardzo wietrznie, jednak udało się uchwycić piękno otaczającego nas widoku kilkoma pamiątkowymi zdjęciami.
Kolejnym punktem było przybiżenie naszym gościom odrobinę historii Wrocławia. Udaliśmy się zatem na Ostrów Tumski, gdzie największe wrażenie zrobiła na nich monumentalna Katedra oraz most zakochanych. Dzieci z niedowierzaniem słuchały opowieści, że jeśli przywiesi się na nim kłódkę z inicjałami swoimi i drugiej połówki, to trzeba być już na zawsze razem, bo inaczej czeka na nich klątwa mostu, której jeszcze nikt nie przeżył J
Po spacerze udaliśmy się na wyczekiwany przez dzieci relaks do Wrocławskiego Parku Wodnego. Dwie godziny wodnego szaleństwa na zjeżdżalniach, to jest to, co dzieci kochają najbardziej.
Po zmierzeniu się z atrakcjami Aquaparku, wróciliśmy na miejsce spoczynku, gdzie czekała na nas pyszna kolacja. Następnie nasi goście udali się na salę treningową, gdzie w skupieniu poddawali się ćwiczeniom relaksacyjno rozciągającym. Wieczorem większość była już tak zmęczona, że poszła spać zaraz po dobrym filmie, ale część z  naszych gości brała jeszcze udział w kolejnych warsztatach tanecznych! Jesteśmy pod wrażeniem ich siły i determinacji. 

Trzeciego dnia pobytu pogoda trochę nam się popsuła, ale nikt nie stracił dobrego humoru. Rano nasi goście spróbowali swoich sił na warsztatach Pole Dance. Po ćwiczeniach muzycznych i pysznym obiedzie, nasi goście udali się do Magnolii Park na dłuższe zakupy. Po południu dzieci przygotowywały się na najważniejszy punkt programu- wieczorny występ. Przez kilka godzin ćwiczyli swoje umiejętności instrumentalne i taneczne, aby o 19:00 stanąć przed widownią i dać niesamowity popis. Tak zakończył się ten dzień pełen wrażeń.

Mam nadzieję, że nasi goście będą miło wspominać pobyt we Wrocławiu i pozostanie im w pamięci ślad po naszym pięknym mieście.
Dzieciom najbardziej z całej wycieczki podobały się warsztaty taneczne w szkole tańca Esens. Dzięki nim mogły spróbować czegoś nowego, odkryć ciekawe tańce czy po prostu świetnie się bawić!
Dziękujemy za wizytę i zapraszamy serdecznie za rok 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz