czwartek, grudnia 13, 2012

Party Dance Volodymyr


Od listopada chodzę ze swoim partnerem na zajęcia Party Dance do Volodymyra. Skończyliśmy poziom P0 i kontynuujemy naukę na poziomie P1. I zamierzam chodzić na ten kurs tak długo, jak będzie to możliwe. Dlaczego?

1. Instruktor. I tu muszę Wam się do czegoś przyznać - Volodymyr jest moim ulubionym Esensowym instruktorem. Przede wszystkim dzięki temu, jaką atmosferę tworzy na zajęciach. Z nim nigdy nie wiesz, czego się spodziewać i zawsze możesz liczyć na pomoc. Poza tym ma świetne poczucie humoru i umiejętność motywacji do dalszej nauki.
2. Sposób prowadzenia zajęć. Na poziomie P0 skupialiśmy się na podstawach. Ale już na P1 pojawia się więcej szczegółów, dodatkowe wyzwania. Na przykład wczoraj musieliśmy zatańczyć na 1/4 powierzchni sali - mieliśmy małą symulację ścisku na parkiecie.
3. Zabawa. Na żadnych innych zajęciach się tak nie ubawiłam. Jak po stretchingu mam zakwasy mięśni ud, tak na Party Dance czuję, że bolą mnie policzki - od uśmiechania się! Pokrętne figury i przede wszystkim podejście do zajęć - bez stresu, bez pośpiechu. Bo przecież przychodzimy tam po dobrą zabawę, a ucząc się w ten sposób zyskujemy świetny humor i podszkolone umiejętności.

Zaczynając swoją przygodę z tańcem bardzo skupiałam się na tym, żeby jak najdokładniej wykonywać każdą figurę, a choreografię powtarzałam sobie codziennie w głowie. Mam wrażenie, że przez ten stres nie czerpałam 100% satysfakcji z zajęć. Teraz nastawiam się głównie na zabawę oraz podszkolenie swoich umiejętności. Dzięki temu szybciej się uczę i jeszcze bardziej kocham ruch w rytmie muzyki.

Już niedługo Sylwester czyli kolejna okazja do zaprezentowania swoich umiejętności tanecznych. Jaki jest mój sposób na przygotowanie się do tej nocy? Oczywiście każdemu przyda się praktyka, dlatego również w Esensie powstał kurs dostosowany specjalnie pod osoby, które chcą jeszcze poćwiczyć przed Nowym Rokiem. A ja? Z uśmiechem na ustach chcę wejść tanecznym krokiem w 2013 rok. Nawet jeśli kogoś przypadkiem podeptam ;)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz